101 Soruda Kur’an: Dini Konularda En Çok Merak Edilen Sorular

Emre Dorman

İstanbul Yayınevi

Aralık 2020

Sipariş İçin:

İstanbul Yayınevi İletişim:

0212 519 62 72

(Cağaloğlu-İstanbul)

bilgi@istanbulyayinevi.net

Kitabı İndirimli Olarak Satın Alarak Tekrar Basımı İçin İstanbul Yayınevine Destek Olabilirsiniz

SATIN ALIN

Allah’ın bizi yaratma nedeni nedir? Allah neden din göndermiştir? Deizm nedir? Deizm neden özellikle gençler arasında popülerleşmektedir? Hz. Âdem ve eşinin çıkarıldıkları cennet bu dünyadan ayrı bir yerde midir? İnsan nesli Âdem ve eşinin çocuklarından mı çoğalmıştır? Canlıların evrimine inanmak, Allah’ı ve yaratılışı inkâr etmeyi gerektirir mi? Dinde baskı ve zorlama yapılabilir mi? Kader nedir? Allah her şeyi biliyorsa bizi neden denemektedir? Allah dilediğini doğru yola iletip, dilediğini saptırır mı? Kalpleri mühürler mi? Allah, kötüleri neden hemen cezalandırmıyor? Kötülüğe neden engel olmuyor?

Kadın peygamber gelmiş midir? Peygamberler hep Ortadoğu’ya mı gönderilmiştir? Kur’an bir insan tarafından yazılmış olabilir mi? Kur’an korunmuş mudur? Cennet ve cehennem neden vardır? Sonlu mu yoksa sonsuz mudur? Kur’an’da neden tehdit ve korku içerikli ifadelere yer verilmiştir? Kabir azabı var mıdır? Kur’an neden Arapçadır? Arapça kutsal mıdır? İbadet dili Arapça mıdır? Arapça dışında bir dilde dua ve ibadet edilebilir mi? Kur’an’ın akla ve bilime bakışı nasıldır? Kur’an’a uygun olan yönetim şekli hangisidir? Kur’an’da reenkarnasyon var mıdır? Neden birden çok din gelmiştir? Neden dört kutsal kitap vardır? Kur’an’a göre erkek kadından üstün müdür? Erkeğin eşini dövme hakkı var mıdır? Bir erkeğin şahitliği iki kadının şahitliğine mi eşittir? Miras paylaşımında erkeğin payı kadının payının iki katı mıdır? Dövme yaptırmak ve estetik ameliyat olmak günah mıdır? Resim, müzik ve heykel gibi sanatlar haram mıdır? Evde köpek beslemek haram mıdır? Kur’an’da çevre duyarlılığı ve hayvan hakları var mıdır? Hayvanlar da cennete girecek midir? Yılbaşını kutlamak günah mıdır?..

Dinî konularda en çok merak edilen 101 sorudan oluşan bu çalışma ile İslam inancının insan aklına ve yaratılışına olan uygunluğuna tanıklık edecek, dinî konularda doğru bilinen birçok yanlış ile karşılaşacak, en çok merak edilen dinî sorulara Kur’an temelli cevaplar bulacaksınız.

Categories:

11 Responses

 1. Arzu says:

  Fss

 2. Şehriban says:

  Jajaaja

 3. Melda Duran says:

  Teşekkür ederim

 4. Ebrar says:

  Okumak istiyorum Kesinlikle

 5. Ahmet Pasinli says:

  Emeğinize sağlık. işleriniz rast gitsin. TV programınızı ailecek (eşim ve 2 kızım) keyifle izliyoruz.
  sağlıcakla kalın,

 6. Tolgay demir says:

  sizlerden Allah razı olsun siz değerli hocaların var olması sayesinde dinimi Müslümanlığı mı sevdim doğru bilinen yanlışlar dan kurtuldum sayenizde. Değer verdiğim hocalardan birtanesisiniz. Teşekkürler

 7. Tolgay demir says:

  Allah razı olsun. Siz değerli hocalar sayesinde dinimi müslümanlığımı sevdim çok teşekkür ederim

 8. Ümit Erdoğan says:

  101 soruda Kuran için. Teşekkür ediyorum

 9. Abdullah says:

  Pdf

 10. Bülent Ünal says:

  Selamalr🙋‍♂️

 11. özkan says:

  çok Teşekkürler.
  İlk fırsatta okuyacğım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *